Happy-zoo.pl to nieduży internetowy sklep zoologiczny z którym mamy przyjemność współpracować.

Ich sklep internetowy działa już 3 lata został postawiony na platformie PrestaShop, ale właściciele nie byli do końca z niego zadowoleni z racji ciągłych aktualizacji które trzeba zlecać informatykowi odpłatnie czy instalowaniu wielu płatnych wtyczek. Więc wkraczamy my z naszą usługą Sklep Internetowy Shoper.pl.

Dosłownie sklonowaliśmy im sklep. Przenieśliśmy produkty, klientów zamówienia na platformę shoper. Panel administracyjny jest mega intuicyjny i nie trzeba martwić sie o aktualizację, bo wszystkie są automatycznie robione i za darmo.

Gdy już udało się przenieść sklep zaczeliśmy kombinować z kampaniami. Uruchomiliśmy na samym początku Allegro ADS, gdyż klient oznajmił nam, że klika miesięcy temu sprzedawał dużo więcej na Allegro a teraz sprzedaż siadła. Przeanalizowaliśmy konto klienta na Allegro podłączyliśmy pod swoje Allegro ADS i kampania ruszyła. W ciągu ostatnich 30 dni udało nam się osiągnąć zwrot z inwestycji na poziomie 16zł (każde 1 zł zainwestowane daje 16zł obrotu). Klient odzyskał status supersprzedawcy zwrot z inwestycji stale rośnie a my nie przestajemy optymalizować kampanii.

Facebook Ads

Po udanym starcie z Allegro Ads postanowiliśmy ruszyć z kampanią produktową na Facebook. Skupiliśmy się na najważniejszych markach w sklepie jeżeli chodzi o karmy dla psów (Wiejska Zagroda) suplementację zwierząt (Suplementy Pokusa) czy akcesoria do psich zaprzęgów. Puściliśmy najzwyklejszą karuzele produktową skupiającą się na tych produktach z niewielkim budżetem dziennym oraz osobno statyczne kreacje graficzne na Facebook i Instagram. Oczywiście karuzela osiągnęła najgorszy wynik kótry i tak był zadowalacjący. Łącznie ROAS(zwrot wydatków na reklamę) z kampani udało nam się przekroczyć 19 (19.11 dokładnie czyli każda zainwestowana złotówka wypracowała ponad 19zł obrotu)!

Na nowy rok zaczynamy pozycjonowanie i kampanie GoogleAds.

Na dokładkę zainstalowaliśmy świetny moduł do zbierania ocen użytkowników na temat firmy i produktów od TrustMate.io co pomoże w przyszłych działaniach SEO i zbuduje pozytywny Social Proof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.