google ads zakupy logo

Ciekawa i praktyczna reklama internetowa Google Ads to właśnie Google Shopping. Jest to połączenie takich elementów, jak reklamay Google Ads oraz dokładne pokazanie towaru wraz z ceną w wyszukiwarce, jednym słowem reklama produktowa. Są to reklamy prezentowane za pomocą: zdjęcia, ceny, opisu, nazwy sklepu. Pojawiają się w wyszukiwarce Google po wpisaniu słowa kluczowego np. szafa przesuwna biała.Celem działań jest zachęcenie Klienta do odwiedzenia strony na etapie poszukiwania w wyszukiwarce internetowej. Agencja reklamowa CreAdsy Legnica kompleksowo wspiera Klientów w takich działaniach.

Dlaczego Google Ads ?

Jak powszechnie wiadomo wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Według raportu Gemius Grupa Google dociera dziennie do 10,7 miliona internautów w Polsce a średnia odsłon głównej strony wyszukiwarki to prawie 137 milionów.

Branża e-commerce jest branżą o dużej konkurencyjności. Prowadzenie sklepu internetowego wymaga od właścicieli podejmowania działań, których wynikiem powinno być zwiększone zainteresowanie zarówno ofertą, jak i samą marką.

Z porównywarek cen korzystał praktycznie każdy, kto często dokonywał zakupów w internecie. Z kolei właściciele sklepów doskonale wiedzą, jak dobrym są one źródłem ruchu i jak wiele przynoszą konwersji. Wie o tym również Google, które postanowiło uruchomić własny odpowiednik porównywarek – Google Zakupy.

google zakupy

Remarketing dynamiczny

Jest to usługa dedykowana sklepom internetowym, bardzo dobre uzupełnienie takich działań, jak tradycyjna reklama w Google Ads. Remarketing dynamiczny umożliwia wyświetlanie reklam na stronach należących do sieci reklamowej Google. Kampanie w tym modelu przybierają formę bardziej sprecyzowaną, odnosząc się do oferty, którą klient uprzednio przeglądał. Oznacza to, że osoba, która oglądała konkretny produkt na stronie firmy, przeglądając inne strony w sieci będzie widzieć reklamę z tym samym produktem. Celem takich działań jest zachęcenie Klienta do powrotu na stronę i dokonania zakupu. Ta forma promowania nie pozwala zapomnieć odwiedzającemu stronę o ofercie którą przeglądał. Jeżeli więc Klient nie był pewien zakupu i wyszedł ze strony, to remarketing dynamiczny daje bodziec do ponownego rozważenia zakupu dlatego taka reklama w Internecie ma charakter bardzo spersonalizowany, dzięki czemu jest bardzo skuteczna i znacząco przyczynia się do wzrostu konwersji sklepów internetowych.

Korzyści wynikające z korzystania z tego rodzaju usługi:​

  1. Wzrost sprzedaży
  2. Konwersja z porzuconych koszyków zakupowych – sprzedaż produktów osobom niezdecydowanym w pierwszym kontakcie
  3. Efektywne działania reklamowe kierowane do zainteresowanych odbiorców
  4. Wzrost świadomości marki
  5. Uproszczony proces zakupowy po kliknięciu w reklamę

Cennik usług Google Ads

WydatkiKoszt usługi
1000 – 10 000zł20% wydatków (minimum 500zł)
10 001zł – 30 000zł1250zł +7,5% wydatków
30 001zł – 50 000zł2000zł + 5% wydatków
> 50 001zł3000zł + 3% wydatków

Podsumowanie

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami zapraszam do zakładki kontakt!

Wyślij do nas formularz kontaktowy a my odezwiemy się do Ciebie!