TrustMate jest aplikacją, która pozwala w bardzo łatwy sposób zbierać opinie klientów, a następnie publikować je na stronie internetowej. W ten sposób budowany jest pozytywny wizerunek firmy, a także zaufanie do niej – dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest być wyszukanym w internecie, co oczywiście przekłada się na zwiększone zainteresowanie użytkowników. Co jeszcze warto wiedzieć na temat TrustMate? Dlaczego każda osoba prowadząca swój biznes, powinna się zainteresować tym rozwiązaniem?

trustmate zbieraj opinie klientów

TrustMate – jak działa?

TrustMate umożliwia zapraszanie klientów sklepu do wystawiania recenzji i ocen dotyczących produktów i obsługi. Co ważne, aplikacja pozwala na interwencję w przypadku niezadowolonych klientów – możliwe jest prowadzenie mediacji. Oprócz tego wyróżnić należy opcje takie jak zapraszanie klientów, programowanie automatycznego wysyłania zaproszeń i przypomnień, a także analizowanie statystyk i pobieranie raportów. Istotny jest także fakt, że zebrane przez firmę opinie należą w pełni do niej, a więc z powodzeniem można je wykorzystać w dowolnych celach marketingowych. Aplikacja oprócz posiadania niezbędnych opcji, które ułatwiają prowadzenie biznesu w internecie, wyróżnia się także intuicyjną i nowoczesną szatą graficzną.

Dlaczego warto korzystać z TrustMate?

System wyróżnia się bardzo prostym i skutecznym pozyskiwaniem ocen klientów. Ci bowiem nie muszą specjalnie się trudzić, by wystawić ocenę. Aby to zrobić, wystarczy jedynie kliknąć odpowiednią liczbę gwiazdek w wiadomości mailowej, która przyjdzie na skrzynkę. Co więcej, klient może także skorzystać z formularza zawierającego gotowe podpowiedzi, chcąc wystawić opinię o danym produkcie lub usłudze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użył on także własnych słów.

Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że system rekomendacji TrustMate zintegrowany jest z najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie, czyli Facebookiem. Z powodzeniem można więc prezentować zebrane opinie także tam. Pokazywanie nowym lub potencjalnym klientom rekomendacji, pozwala na budowanie zaufania, a jeśli takowych stale przybywa – podnosi to pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. To z kolei przekłada się na wzrost zainteresowania klientów i koniec końców także zysk. Na tym właśnie polega social selling.

Warto wiedzieć, że w formularzu opinii, który klienci otrzymują na maila, da się umieścić własne, dedykowane pytania ankietowe. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowych informacji od kupujących – w ten sposób można dowiedzieć się, co należy poprawić lub usprawnić, aby zadowolenie klientów było jeszcze większe.

W przypadku otrzymania negatywnego komentarza możliwe jest rozpoczęcie mediacji za pośrednictwem czatu. Do czasu wyjaśnienia, opinia to będzie niewidoczna, a klient po przeanalizowaniu sytuacji otrzyma możliwość wycofania swojego komentarza. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można opublikować przebieg całej konwersacji, powody oraz wyjaśnienia.

trustmate buduj social proof

Opinie mają duże znaczenie

Ludzie przy wyborze produktu lub usługi lubią sugerować się opiniami innych osób, dzięki czemu wiedzą, czy dana marka warta jest zaufania. Kupując produkt stacjonarnie, można go wcześniej dokładnie obejrzeć – w przypadku sprzedaży internetowej nie ma takiej możliwości. Duże znaczenie mają więc wtedy recenzje innych ludzi, które pomogą podjąć decyzję o zakupie. Taki proces nazywany jest społecznym dowodem słuszności (social proof). Nie wiedząc, co należy zrobić, człowiek najchętniej przyjmuje poglądy większości osób.

Obecnie niemalże każdy przed zakupem internetowym, przegląda opinie na temat danej firmy – szczególnie, jeśli nigdy wcześniej o niej nie słyszał. W zależności od tego, na jakie komentarze natrafi potencjalny klient, albo decyduje się skorzystać z oferty, albo szuka innej alternatywy.

Najważniejsze funkcje TrustMate – co jeszcze trzeba wiedzieć?

System rekomendacji TrustMate nie tylko pozwala na gromadzenie opinii oraz ich wyświetlanie czy komentowanie, ale również oferuje certyfikat Wiarygodna Firma, który wystawiany jest przez Krajowy Rejestr Opinii. Co więcej, użytkownik korzystający z tego oprogramowania otrzymuje dostęp do panelu zarządzania, w którym może między innymi przeglądać statystyki, kreować zaproszenia, zarządzać wysyłkami czy też eksportować zgromadzone opinie. TrustMate udostępnia też interfejs API do pobierania treści komentarzy. Możliwe jest także ustawianie przypomnień i alarmów, a także wyświetlanie na stronie internetowej widgetów z opiniami klientów.

System rekomendacji stworzony przez Krajowy Rejestr Opinii oferuje kilka pakietów, na które może zdecydować się osoba prowadząca swoją działalność w internecie. W zależności od potrzeb część osób zadowolona będzie ze standardowego pakietu w najniższej cenie, natomiast inni mogą mieć potrzebę posiadania opcji, które oferuje pakiet Optimum lub Premium. Rejestracja na stronie jest bardzo prosta i przejrzysta – po wypełnieniu formularza należy potwierdzić aktywację konta, klikając w link, który przyjdzie e-mailem. Następnie po zalogowaniu, możliwy będzie wybór abonamentu oraz okresu rozliczeniowego.

Nie zwlekaj sprawdź sam jak to działa kliknij tutaj

logo trustmate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.